Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ANA SAYFA / medyumlar / Vefkler

Vefkler

Vefkler Aşk Bağlama Evlilik Vefkleri Hakkında Bilgi İçin Çekinmeden İletişime Geçin.

vefklerVefkler hakkında insanların her zaman bilgi sahibi olmak istemiş ve sürekli araştırma yapmışlardır. Özellikle kulaktan kulağa yayılan bilgiler ile her geçen gün daha fazla kişinin kendilerinden bu uygulamalar hakkında yardım istediklerini belirten medyumlar, en çokta bir hayali olan ve bu özel işlemlerin etkilerinden faydalanmak isteyen kişilerin kendilerine geldiklerini belirtmektedirler.

Bugüne kadar yapılmış olan birçok farklı uygulama olmasına rağmen aslında vefklerin tek bir uygulama şekli vardır ve onun dışında uygulama yapan kişilerden uzak durmak gerekir. Doğru bir vefk uygulaması yapmak için öncelikle bir kağıt parçasını üzerine her yöne eşit olacak şekilde kareler çizilir. Daha sonra amaca uygun olarak özel olarak seçilen sayılar, harfler veya Esma-ül Hüsna’lar yazılır.

Tabi ki amaca bağlı olarak bu çizimlerin içine şahısların isimleri, anne baba adları, doğum tarihleri veya çeşitli ayetlerde yazıla bilmektedir. Daha sonra yapılan bu çizimler yine amaca bağlı olarak ya çok gizli bir yere saklanır ya da insanların üzerilerinde taşımaları istenir.

Her zaman için en etkili manevi uygulamalardan biri olarak kabul edilen ve insanların daima büyük ilgi gösterdikleri vefkler hakkında herkes farklı bir yorum yaptığı için sürekli bir bilgi kirliliği olmuştur. Bu sebeple yeteri kadar araştırma yapmadan harekete geçmemek ve karar vermemek çok önemlidir. Şu anda birçok müzede sergilenmekte olan eski dönem eşyalarında da çok özel vefk çizimlerine rastlamak mümkündür.

O dönemlerde insanların vefkleri kullanırken birçok farklı amaç hedeflemişler ve çoğu zaman isteklerine ulaşmışlardır. Yapılan vefk uygulamasında en küçük bir hata olsa bile istenen sonuç kesinlikle alınmayacak ve verilen tüm emekler boşa gitmiş olacaktır. Büyüler gibi manevi enerjileri harekete geçirmek için kullanılan vefklerin büyülerden en önemli farkları risk taşımamaları ve yapılış şekilleridir.

Büyüler de hayvan bedenlerinin parçaları, otlar veya garip eşyalar kullanılırken vefkler de bu tarz bir uygulama yoktur. Bu sebeple bu uygulamaları denemek isteyen bir kişinin İslami açıdan uygun olup olmadığına dair şüphe duymasına gerek yoktur. İsteyen herkes farklı amaçlar için medyumlara başvurarak vefk uygulamaları hakkında yardım alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir